Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Dr. Ece Tatar Sidal

2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun olup aynı yıl fakültemizin Protetik Diş Tedavisi Anabilim dalında doktora ve uzmanlık eğitimine başladım. Zirkoyanın kırılma dayanımı hakkında hazırladığım tezim Tübitak tarafından desteklendi ve eğitim bursu aldım. Ayrıca doktora eğitimim sırasında hasta psikolojisi ve geriatri alanında seminer hazırladım. Bu seminer diş hekimliğinin başucu kitabı olan Sayın Prof. Dr. Senih Çalıkkocaoğlu’nun yazdığı ‘Total Protezler’ kitabında bir bölümde yer aldı.

Anne ve babamın diş hekimi olması nedeni lise yıllarından itibaren mesleğin her alanında çalışarak ve muayenehane tozu yutarak büyüdüm. İlk resmi tecrübemi; okulumuzun sevgili dekanı Prof. Dr. Türker Sandallı’nın önerisi ile Prof.Dr. Peker Sandallı’nın kliniğinde kazandım. Türkiye’de hem periodontoloji hem de implantoloji dalı kurmuş olan hocamın yanında çalışmış olmak bana her zaman gurur verdi.

2010 yılında Almanya’da özel bir klinikte observer olarak yer aldım. Eklem tedavileri ve CAD-CAM tasarımlar konusunda eğitim aldım. 2016 yılında Amerika’da da Oral&Maxillofacial surgeon, Dr.Joel Berger‘nın kliniğinde ‘Tam dişsiz ağızların implantlar ile bir günde rehabilitasyonu‘ konusunda ki kursuna katıldım.

2013 yılından itibaren Levent/İstanbul’da kendi muayenehanemde serbest diş hekimi olarak çalışmaktayım.

Kendimizi hem hekim hem de insan olarak sürekli geliştirmemiz gerektiğne inanan birisi olarak yurt içinde ve yurt dışında birçok kongre ve seminere katılıyorum. Edindiğim bilgiler ışığında hazırladığım 40 dan fazla makalem 2 sene boyunca Sözcü gazetesinin sağlık köşesinde yayınlandı. Ayrıca Hürriyet Aile internet sayfasın da yazılarım yayınlandı ve uzman hekim olarak soruları cevapladım.

Ailesini ve işini çok seven birisi olarak her işin sevgi ile yapıldığında başarıya ulaşacağına inanıyorum.