Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Pembe Estetik

Pembe estetik; dişetinin estetiği anlamına gelmektedir. Sağlıklı, sıkı kıvamlı soluk pembe dişetinin beyaz ve düzgün dizilimli dişler ile mükemmel uyumu güzel bir gülüşün gereksinimidir. Çünkü ideal gülüş; düzgün dizimli, açık renkte dişleri ve az görünen, pembe renkte sağlıklı dişetini kapsar. Gülünce çok fazla görünen dişeti, dişlerin daha küçük kişinin de daha yaşlı görünmesine sebep olur. Dişetinin az görünmesi ve dişlerin açık renkte olması insanları genç gösteren faktörlerdendir. Dişetindeki seviye farklılıkları, lazer teknolojisi sayesinde ağrısız, dikişsiz, kanamasız bir şekilde düzeltilir ve dişeti estetiği sağlanmış olur. Ayrıca dişetinde görülen pigmentasyon adı verilen siyah renkleşmeler de lazer teknolojisi ile tedavi edilebilmektedir.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Sadece diş etlerimi düzelterek istediğim gülüşe sahip olabilir miyim?

Eğer dişlerinizin renginden memnunsanız, dişlerinizde çapraşıklık yoksa ve tek sikayet diş etlerindeki uyumsuzluk ise sorunun cevabı evettir. Dişetleri seviyelenerek daha estetik bir görünüm kazanılabilir. Ayrıca dişeti ameliyatı da gerekebilir.

Kaplama etrafındaki diş etlerim çok kırmızı ve şiş görünüyor. Ne yapmalıyım?

Ağız hijyenine önem verilmesi gerekir. Daha özenli fırçalama ve mutlaka diş ipi kullanımını öneririz. Eğer doğal dişin etrafındaki diş eti sağlıklı iken sadece kaplama etrafında sağlıksız bir görüntü varsa kaplamanın değişmesi gerekebilir.

Pembe porselen ile diş estetiği sağlanabilir mi?

Özellikle diş çekimi sonrasında uzun zaman geçince kemik kaybı meydana gelir. Kemik kaybın olan bir sahaya köprü yapılırsa dişler çok uzunmuş gibi gözükür. Oysa diş etine yakın tarafa diş eti renginde pembe porselen eklenirse doğallık sağlanabilir.