Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Yetişkin Ortodontisi

Diş çapraşıklığı estetik görünümü olumsuz etkiler, dişler iyi temizlenemeyeceği için çürükler ve diş eti problemleri görülür. Hem sağlık hem de estetik açıdan çapraşıklık tedavisinde ortodonti ilk sırada yer almalıdır. Dişlerin renkleri veya dişlerin uyumlarında bozukluk varsa ortodontik tedavi ile beraber dişlere estetik laminalar yapılması gerekebilir.  Ortodonti bazen implant tedavisi öncesinde de gerekebilir. Implant için uygun kemik boşluğu ortodonti ile sağlanır.

Şeffaf Plaklar ile Ortodonti

Bu tedavi yöntemi ortodontiye tamamen yeni bir bakış açısı getirmiştir. Kişinin diş çapraşıklığı önce bilgisayar programında tedavi edilir. Bu düzgün diş dizilimine ulaşmak için kişiye özel şeffaf plaklar, bilgisayar tarafından üretilir. İki haftada bir değişen plaklar sayesinde tasarlanan düzgün diş dizilimine sahip olunur. Pekiştirme tedavisi yine bu plaklar ile yapılır.

Seramik Braketler

Braket; dişlerin üzerine yapıştırılan ve ark telini tutan ara parçalardır. Bu braketler standart ortodontik tedavide metal olur. Ancak seramikten yapılmış braketler daha estetik görüntü sağlar. Braketlerin önündeki ark telini de teflon kaplı seçip tamamen metal görüntüsünden uzak tedaviler yapılabilir.

Lingual Braketler

‘Kimse telleri görmeden’ dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan braketler ile uygulanır. Dişlerin ön yüzeyinde tellerin görünmemesi estetik kaygısı yüksek kimselere sorunsuz tedavi şansı sunar. Ancak dilin alışması daha zor olur.

Kapaklı Braketler (Hızlı Ortodontik Tedavi)

Kapaklı braketler sayesinde ortodontik tedavi çok daha hızlı ve konforlu bir hale gelmiştir. Kapaklı braketler sayesinde ark teli ve braket arasındaki ligatür telinin kullanılmasına gerek kalmaz. Hastanın ağzında daha az tel gözükür.